Василь Стус. Деколонізація СРСР — єдиний гарант миру в усьому світі. З таборового зошита. Листи, записки. Я обвинувачую. Пам’ятка для українського борця за волю/Серія «Бронебійна публіцистика*./За загальною редакцією Лариси Івшиної. — Видання перше. Бібліотека газети «День* «Україна Incognita*. ПрАТ «Українська прес-група», 2012 — 80 с.
ISBN 978-966-8152-25-2 ISBN 978-966-8152-39-9
Звісно, без цих книжок можна жити.
Зрештою, більшість жила, живе — виживає досі. Тому все так... У серії «Бронебійна публіцистика» зібрано 15 і досі актуальних, на нашу думку, українських публіцистів XIX—XX століть. «Провідниками» до їхніх ідей і смислів є знакові автори «Дня». Серед них — Іван Дзюба, Євген Сверстюк, Оксана Пахльовська...
Багато хто з наших співвітчизників навіть не підозрюють, як гостро вони потребують цих текстів. Передусім молодь, яка має дістати доступ до знань, що продукували наші великі уми. І від яких ми були штучно відірвані. Важливо відновити інтелектуальний зв’язок поколінь!
Розумне — не означає занудливе. Серія «Бронебійна публіцистика» цілком органічно вписується в Бібліотеку газети «День» «Україна Incognita». Ці книжки, звісно, не забезпечать автоматичного подолання «еверестів» наших проблем, але вони є необхідною передумовою для сходження.
У серії «Бронебійна публіцистика» ми пропонуємо статті та уривки творів таких авторів: Микола Костомаров, Михайло Драгоманов, Пантелеймон Куліш, Іван Франко, Левко Юркевич, Микола Хвильовий, Євген Маланюк, Олег Ольжич, Улас Самчук, Петро Григорен-ко, Юрій Шевельов, Іван Лисяк-Рудницький, В’ячеслав Липинський, Василь Стус, Іван Багряний.
Українці — читайте!