24 МУДРІ ЦИТАТИ ВЕЛИКОГО ДАЛАЙ-ЛАМИ XIV

Далай-лама - це владика Тибету, одночасно і політичний, і духовний лідер своїх підданих.

Вважається, що Далай-лама XIV - це чотирнадцята інкар-нація найпершого Далай-лами, душа якого кожного разу після смерті знову повинна утілитися в немовляті. Ніхто ніколи не знає, де народиться дитина, якій судилося стати наступним владикою Тибету, на його пошуки вирушає особлива група лам. За допомогою спеціального ритуалу розпізнавання вони знаходять маленького хлопчика, який повинен мати певні ознаки і пройти тести. Йому передаються знання і мудрість віків.

Нинішній Далай-лама народився б липня 1935. Він є однією з найбільш значних фігур сучасної цивілізації. Ми пропонуємо ознайомитися ближче з його думками і висловлюваннями.

 

1. Пам'ятайте, тиша - іноді найліпша відповідь на запитання.

2. Перш ніж засуджувати когось, візьми його взуття і пройди його шлях, спробуй його сльози, відчуй його болі. Наштовхнися на кожен камінь, об який він спіткнувся. І тільки після цього говори йому, що ти знаєш, як правильно жити.

3. Якщо проблему розв'язати можна - не варто нею перейматися.

4. Якщо проблему розв'язати не можна - перейматися марно.

5. Я вважаю, що справжня релігія - це Добре Серце.

6. Коли людині здається, що все йде навиворіт, в її життя намагається увійти щось дивовижне.

7. Наші вороги дають нам прекрасну нагоду практикувати терпіння, стійкість і співчуття.

8. Світ недосконалий, оскільки ми недосконалі.

9. Пам'ятайте, що не завжди те, чого ви хочете, справді вам потрібне.

10. Будь готовий змінити свої цілі, але ніколи не змінюй свої цінності.

11. Якщо можеш допомогти, допоможи. Якщо ні, хоч би не шкодь.

12. Процвітання приходить завдяки діям, а не завдяки молитвам.

13. Я - професійний реготун.
Я стикався з чималою кількістю труднощів у своєму житті, а моя країна й зараз перебуває у своєму критичному періоді. Проте я часто сміюся і сміх мій заразливий. Коли люди мене запитують, як я знаходжу сили для сміху в такій ситуації, я відповідаю: я професійний реготун.

14. Будьте добріші, коли це можливо. А це можливо завжди.

15. Ми ніколи не встановимо гармонію з навколишнім світом, поки не примиримося з собою.

16. Іноді, якщо страшенно хочеться з'їсти печенько, а не можна - я замислююся. Що більше завгодно Богові? Щоб Далай-лама був щасливий? Чи щоб їв тільки те, що належить? І їм печенько.

17. Зарозумілість ніколи не виправдана. Вона походить з низької самооцінки або тимчасових, поверхових досягнень.
18. Планеті не потрібна велика кількість «успішних людей». Планета відчайдушно потребує миротворців, цілителів, реставраторів, казкарів і люблячих усіх видів. Вона потребує людей, поряд з якими добре жити. Планета потребує людей з мораллю і любов'ю, які зроблять світ живим і гуманним. А ці якості мають мало спільного з «успіхом», як він визначається в нашому суспільстві.

19. Любов в її найчистішому і піднесеному виді - це найсиль-ніше, абсолютне і безумовне бажання щастя для іншої людини. Це бажання, що випливає з серця, не залежно від того, як ця людина ставиться до нас. Тема співчуття зовсім не має стосунку до релігії. Це загальнолюдська справа, єдина умова виживання людської раси.

20. Я не відзначаю дні народження. Для мене цей день нічим не відрізняється від інших. У певному роді щодня - день народження. Ви прокидаєтеся уранці, все свіже і нове, і головне, щоб цей новий день приніс вам щось важливе.

21. Кожен з нас несе відповідальність за ціле людство. У цьому полягає моя проста релігія. Немає потреби в храмах, немає потреби в складній філософії. Наш власний мозок, наше серце

- ось наш храм; наша філософія

- доброта.

22. Якщо Бог хоче зробити тебе щасливим, то він веде тебе найважчою дорогою, тому що легких шляхів до щастя не буває.

23. Що ти шукаєш? Щастя, любові, спокою духа. Не ходи шукати їх на інший край землі, ти повернешся розчарованим, засмученим, позбавленим надій. Пошукай їх на іншому краю самого себе, в глибині свого серця.

24. Кожен ранок, прокинувшись, розпочинай з думок: «Сьогодні мені пощастило - я прокинувся. Я живий, у мене є це дорогоцінне людське життя, і я не стану витрачати його даремно».

За джерелом: xochu-vse-znat.ru