Випадкові книги


Уривок з книги - Липа Іван. Тринадцять притч 

 Липа Іван. Тринадцять притч [Текст] / Іван Липа; післяслово Т. Мейзерської. - Львів: Каменяр, 2023. - 69 с.: портр.
Липа Іван. Тринадцять притч [Текст] / Іван Липа; післяслово Т. Мейзерської. - Львів: Каменяр, 2023. - 69 с.: портр.
ISBN 978-966-607-326-3
Серед літературного доробку відомого наприкінці XIX - початку XX століття письменника і громадського діяча, одного із засновників славнозвісного «Братерства тарасівців», прозовий цикл «Тринадцять притч» займає особливе місце. Автор прагнув у ньому дати одночасно правду для цілих поколінь, і правду для сучасного життя. Зародився він із буйного і відважного життя Івана Липи (1865-1923), який ніколи не зраджував ані собі, ані своєму народові, і творився упродовж чверті століття. 

Замовити книгу в нашому Магазині


 Притчі тарасівця
Ціле своє життя Іван Липа багато працює, як пи­сьменник: пише фантастичні новели із своєрідним обличчям, пише повість «Нові хрести», психологічні й військові оповіді.
Пише просто, виразно та одночасно дуже легко. Діти люблять читати його казки (серія «Казок про Волю» і збірка «Тихе слово»).
Уже в тих казках поза їхньою артистичністю є багато ди­дактичного елементу. Уже там Іван Липа намагається дати те для молодого українця, щоб його на ціле життя зміцнило і вивищило серед інших народів. У своїх казках намагався тарасівець дати українській дитині передовсім етику, дає їй образ людини сильної, відважної і глибоко моральної.
Зрештою і в своїх політичних чинах він завжди пам’ятав про вагу підстав моральности.
Бачучи самохвальство і отаманську розперезаність де­яких українських груп у вирішальні для України січень–березень 1919 року, з сумом, як пише літописець, говорив: «Не можна придбати краси, розуму, таланту, коли не родився з ними, але чистоту і чесність сумління придбати можна, й коли ми – політичні діячі – цього не при­дбаємо, ми загинемо»

До 80-ти річчя пам'яті Юрія ЛИПИ
Уривок з книги. Липа Юрій. Том 7: Розподіл Росії
Анонс книги


* * *
...Чим штучніше звучать гасла одно-
сти Росії, чим жорстокіше виконна
влада перепроваджує на ділі ці гасла,
– тим виразнішають природні сили
земель між Білим і Чорним морями.
Єсть закономірність потужня і ве-
лична, що змушує Північ і Південь
піти власними дорогами...

* * *

Сьогодні 80-ті роковини від дня трагічної смерті,
ВИДАТНОГО УКРАЇНЦЯ, МИСЛЕННИКА, ІСТОРІОСОФА,
ГЕОПОЛІТИКА, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧЯ, ЛІКАРЯ,
ПИСЬМЕННИКА, ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦЯ
Юрія ЛИПИ
Доктор філософських наук, професор Олег Гринів слушно зауважив: 
«Життя Юрія Липи підтверджує соборність наших земель.
Уродженець Полтавщини Георгій Геращенко з одинадцяти літ жив у Одесі,
в роки національно-визвольних змагань боровся за волю України в Кам’янці-Подільському,
а загинув як лікар УПА на галицькій землі».

„Вони прийдуть до тебе, вступлять до твоєї хати,
обіцятимуть тобі різні вольності, і одного тобі не дадуть
— право самостійно володіти твоєю землею, великою Україною.
А пізнаєш ти їх лише по тому, що вони будуть говорити до тебе не твоєю,
а московською мовою.“
 Юрій Липа

Юрій Липа
(5 травня 1900 - 19 серпня 1944)

ВИДАТНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ
МИСЛЕННИК,
ІСТОРІОСОФ,
ГЕОПОЛІТИК,
ГРОМАДСЬКИЙ ДІЯЧ,
ЛІКАР,
ПИСЬМЕННИК,
ЛІТЕРАТУРОЗНАВЕЦЬ

"Каменярівські зустрічі" 
на нашому youtube каналі 
Пропонуємо до Вашої уваги переглянути запис Освітня академія "Постать Юрія Липи в контексті сьогодення",
яка відбулась 9 січня 2025 року в Бортятинська Гімназія


Оригінальне джерело - https://www.facebook.com/61560071309095/videos/609060581848480/


Юрій Липа увійшов в історію України не лише як один з ідеологів українського націоналізму. Він вважався провідним українським філософом першої половини ХХ століття, на рахунку якого чимало науково-політичних праць. Серед них помітне місце займає «Всеукраїнська трилогія», що включає в себе «Призначення України», «Чорноморську доктрину» та «Розподіл Росії».


З одного боку, ці роботи формують розуміння про те, хто є українці. По-друге, формують розуміння для світу, чим є Україна. Багато уваги в них також відводиться складанню портрета ворога України, яким є Росія.


Підтримка видавництва "КАМЕНЯР" на книговидання — https://www.kamenyar.com.ua/donate.html


https://www.youtube.com/watch?v=x9JZm0ydbxI

#Каменярівські_Зустрічі #Дмитро_Сапіга #Видавництво_Каменяр


«Каменярівські зустрічі» — директор видавництва «КАМЕНЯР» Дмитро Сапіга та наші гості розповідають про наші каменярівські книги, книговидання та інші наші новинки. Каменярівські зустрічі — це чудовий спосіб обмінюватися ідеями, знайомитися з творчістю авторів та насолоджуватися літературою на нашому youtube каналі https://www.youtube.com/@kamenyar

Творчість Юрія Липи у видавництві "КАМЕНЯР" представлена такими книгами:

 

Липа Юрій. Вірую [Текст]: Вибрані вірші; перевидання за збіркою 1938 р. / Юрій Липа; Післяслово М. Комариці. - Львів: Каменяр, 2013. - 116 с. : портр. ISBN 978-966-607-259-3
придбати книгу можна тут 

 
Липа Юрій. Суворість [Текст]: [вірші]; перевидання за збіркою 1931 р. / Юрій Липа; Післяслово  Миколи Крупача. – Львів: Каменяр, 2014. – 79 с. : іл.  – (Біб-ка Благод. фонду «Призначення» ім. Юрія Липи. Число 5).
ISBN 978-966-607-285-1
придбати книгу можна тут 
 
Аркушеве видання. Юрій Липа (1900-1944). Портрет 1. Видавництво "КАМЕНЯР" 
придбати можна тут 
 
Аркушеве видання. Юрій Липа (1900-1944). Портрет 2. Видавництво "КАМЕНЯР" 
придбати можна тут 

До 80-ти річчя пам'яті Юрія ЛИПИ
Уривок з книги. Липа Юрій. Том 6: Чорноморська доктрина

* * *
2. Роль України

На перше місце Україна може претендувати не лише з огляду на земні багатства, кількість і швидкий ріст людности, які роблять її найбільшою та найбагатшою країною над Чорним морем. На першому місці вона є з огляду на характер українців. Характер раси – це головний чинник у сприятливих геополітичних обставинах.
Щодо українського характеру, то його окреслює певна важкість у діянню, а також відпорність на чужі впливи. З глухою завзятістю вносить українець супротивності, протиставлення й перешкоди. Вагання українця в здобуванню якоїсь реальної цілі найчастіше не залежить від браку задумів, – лишень це є вагання під час вибору засобів до здобування тої цілі.
Про українця, як державний матеріал, говорить знавець України й представник відвічно неприхильних до України чужинців: «Українець – це взірцевий, карний і бойовий вояк, що задовольняється абияким постачанням. Це вроджений консерватист до мозку кости, від домашнього життя й господарства аж до свого обряду. спокійно переносить усякі зміни, оскільки йому не зачіпають його звичаєвого світогляду» (Ол. Яблоновський).

* * *

     

Липа Юрій. Твори: Том 6: Чорноморська доктрина
ISBN 978-966-607-703-2
Галина-Олена Захарясевич ЛИПА
Zaharyasevych
(28 квітня 1910, с. Рахиня, тепер Долинська міська громада, Калуський район, Івано-Франківська область — 10 червня 1968, м. Львів)
художниця, поетеса, музикант, громадський діяч, дружина Юрія ЛИПИ.

Галина-Олена Захарясевич-Липа народилася 28 квітня 1910 року в родині греко-католицького священика Луки Захарясевича. Коли Галині було 10 років, родина виїхала з Рахині на Тернопільщину.
В 12 років втратила батька. Галину разом з молодшою сестрою Олею взяв під свою опіку митрополит Андрей Шептицький.
Навчалась у гімназії сестер Василіянок у Львові, яку закінчила у 1927 році. Під час навчання у Львові Галина вступила в ряди «Пласту», займалася графікою, декоративно-прикладним мистецтвом, брала участь у пластових історичних заняттях.
Навчалась у Львівському політехнічному інституті в студії архітектури й малюнка, отримувала стипендію А. Шептицького.
Протягом 1933 – 1938 років навчалася у Віденській академії мистецтв, де отримала диплом художника.
У 1938 році одружилася з Юрієм Липою – вченим-медиком, громадським діячем та письменником, поетом та патріотом. Через рік родина переїхала до Варшави. У 1940 році в родині народилася донька Іванка, а у 1943 – Марта.
Влітку 1943 року родина виїзжає в м. Яворів на Львівщині. Літом 1944 року Юрій Липа стає членом УГВР (Української Головної Визвольної Ради). 19 серпня 1944 року його арештували енкаведисти. 21 серпня 1944 року Галина Захарясевич знайшла тіло чоловіка, присипане штукатуркою з ранами на животі від автоматичних черг з численними ознаками катувань.
Померла Галина Захарясевич 10 червня 1968 року у Львові, похована на Личаківському цвинтарі.

"Каменярівські зустрічі №54" 
на нашому youtube каналі 


В цьому випуску ми зустрілися з молодим науковцем, публіцистом, громадським діячем, родом з Тернопільського краю, нині військовослужбовець Державної Прикордонної Служби, - розмірковує над глибокою непроминальністю і невимірною значимістю ідей, переконань, впевненостей Юрія Липи для наших днів. Володимир Баран є автором попереднього та заключного слова книги Липа Юрій. Твори: Том 6: Чорноморська доктрина і окремою публікації в серії Акценти книги - Баран Володимир. Юрій Липа: думки крізь час (доповнена реальність). Також ми продовжуємо розповідь про одного звитяжця української історії, української філософії, українського мислення, української громадської діяльності, красного письменства зрештою розповідь про людину, яка вісімдесят років тому лихою кагебісткою рукою була відправлена на той світ у вічність це Юрій ЛИПА. Продовжуємо проект Юрій ЛИПА - 80 РОКІВ ПАМ'ЯТІ ЧИ ... БЕЗПАМ’ЯТСТВА?.. На сайті видавництва "КАМЕНЯР" ми публікуємо уривки з творів Юрія ЛИПИ.


Підтримка видавництва "КАМЕНЯР" на книговидання — https://www.kamenyar.com.ua/donate.html


https://www.youtube.com/watch?v=lGBMI9ggAhM

#Каменярівські_Зустрічі #Дмитро_Сапіга #Видавництво_Каменяр


«Каменярівські зустрічі» — директор видавництва «КАМЕНЯР» Дмитро Сапіга та наші гості розповідають про наші каменярівські книги, книговидання та інші наші новинки. Каменярівські зустрічі — це чудовий спосіб обмінюватися ідеями, знайомитися з творчістю авторів та насолоджуватися літературою на нашому youtube каналі https://www.youtube.com/@kamenyar

Іван Липа
Ли́па Іва́н Левкович
(літературні псевдоніми — Петро Шелест)
(24 лютого 1865, Керч — 13 листопада 1923, Винники)

Український громадський і політичний діяч,
письменник, за фахом лікар.
Співзасновник таємного товариства «Братство тарасівців».
Український комісар Одеси (1917),
член ЦК Української партії соціалістів-самостійників,
міністр віросповідань УНР (1919).
Борець за незалежність України у ХХ сторіччі.
Батько Юрія Липи.


Народився в родині міщан. Батько, Лев Васильович, був відставним солдатом російської армії. За материнською лінією (Ганна Михайлівна Житецька) походив з козаків Полтавщини, що підтримували Івана Мазепу у його повстанні.
Навчався в церковнопарафіяльній школі при грецькій Іоано-Предтеченській церкві в Керчі. Відтак вступив до Олександрівської чоловічої гімназії в Керчі, де навчався у 1878–1887 роках і блискуче закінчив.

Уривок з книги - Липа Юрій. Твори: Том 1: Поезія 

 
Липа Юрій. Твори: Том 1: Поезія/ Худож. оформл. І. Б. Шутурми. - 2005. -543 с.: портр.
ISBN 5-7745-1103-0

У книгу, якою започатковується десятитомне видання творів відомого українського письменника, публіциста, літературознавця, історіософа, лікаря, громадського діяча, ввійшла поетична спадщина цієї непересічної особистості.
 
про книгу тут


ВІЙНА
1
Розвийтесь, луки,
Ви, гори і долини,
Благословляють вас руки
Господа України!
В огні і терпінню —
Села, міста і ниви;
І не буде спасіння
Тому, хто зрадливий!
Бог спалить, розмече
За несповнене слово, —
О ти, гострий мече, Веди нас наново!

Цього року річниця припадає на одне з найсвітліших Свят.
Свято Пасхи. Христос Воскрес! Воістину воскрес!
 
5 травня 2024 ми відзначаємо 124-у річницю від дня народження

ВИДАТНОГО УКРАЇНЦЯ, МИСЛЕННИКА, ІСТОРІОСОФА,
ГЕОПОЛІТИКА, ГРОМАДСЬКОГО ДІЯЧЯ, ЛІКАРЯ,
ПИСЬМЕННИКА, ЛІТЕРАТУРОЗНАВЦЯ
Юрія Липи

Юрій Липа(5 травня 1900 - 19 серпня 1944) 
про Юрія Липу (біографія)  
https://www.youtube.com/watch?v=sURiVb1Wu6M
(Фільм Ганни Стоцької "Забуті імена" про Юрія ЛИПУ)
 
28 квітня 2024 відкрилася виставка творів дружини Юрія Липи - Галини Захарясевич-Липи
з фондів Історико-етнографічного музею "Бойківщина" у Самборі.
Виставка знаходиться у Музеї храму святого Климентія Шептицького (місто Львів вулиця Максима Кривоноса, 1).
ЗАПРОШУЄМО НА ВИСТАВКУ!


І ПРИЙДЕ ЧАС
І
І прийде час, коли твої учинки
Обернуться й повстануть проти тебе;
Як вояки, зберуться навкруги
І зброєю грозитимуть тобі,
Нагому й безборонному.
А потім
Посходяться ще вчинки-фарисеї
І відчитають лживі обіцянки,
І вимагатимуть, щоб сповнив ти їх;
І прийдуть ще повії по заплату.
Ти всіх приймеш без слова. Тільки станеш
І вислухаєш кпин, погроз і лайок,
І сповнишся гіркотою страшною,
І, очі звівши, скажеш: — Боже, де Ти, де Ти?
І на той жаль бездонний Світло скаже: — Тут.
І на той смуток Світло загориться,
І юрби вчинків, з'єднані у Світлі,
Закаменіють, збліднуть, відійдуть,
І врешті будеш ти із Світлом сам на сам,
Чого був спрагнений ти все життя...
Лишень, відходячи, зупиняться два вчинки,
Найліпший і найгірший, озирнуться й скажуть:
- Так, це була людина, - й відійдуть, обнявшись.
II
О, вийти б несподівано з неволі
Тілесності — на простір, виднокруг,
І буть як вітер і як день у полі...
Радіймо, серце,— ось приходить Друг,
Той Друг, що лагідний, що — в брамі, на сторожі
До світла іншого, де інші квіти, Божі.
III
Пребудь в мені! Все ближче ночі тінь
І тьма — густіша. Боже, вдалечінь
Відходять блага й сили помічні,—
Безпомічному поможи мені!

Наш день малий, він швидко проплива.
І втихне сміх, і слав минуть слова,—
Нехай же змінні загасають дні,

Ти, що — незмінний, о пребудь в мені.
Молю Тебе! Не будь лишень на мить,
А, як до учнів, злинь, щоб говорить.
Як лагода, як визвіл заясній,
Не проминай,— зостань в душі моїй!

З'явись і сповнись мною! Борони
Від страху жить, від труду, що як сни,
Хто ж, як не Ти, підпора й провідник,
Що в сонце й бурю вестиме повік?

Свій хрест подай, як звідси буду йти,
Шлях освіти, верхівлі освіти,
Де рай цвіте, а не чуття земні.
Життя чи смерть,— а Ти пребудь в мені.

Юрій ЛИПА

Дочірні категорії