Цікавинки

10 цікавих фактів про незалежність України
16 липня 1991 року вперше святкували День Незалежності України, пізніше дату перенесли на 24 серпня.
На Всеукраїнському референдумі народ ухвалив рішення про проголошення незалежності української держави. На аркуші був лише одне запитання: «Чи підтверджуєте ви Акт проголошення незалежності України?» Понад 90% українців з усіх областей відповіли згодою.
23 серпня 1991 року вранці була написана чернетка Акту проголошення незалежності України. Акт написали Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко у звичайному шкільному зошиті.
24 серпня 1991 року на надзвичайному позачерговому засіданні ВР УРСР 346 депутатів проголосували за незалежність України.

Після завершення позачергового засідання біля трибуни Верховної Ради опозиціонери виконали гімн Українських Січових стрільців. Пісню також підхопили люди, що мітингували на вулиці.
В’ячеслав Чорновіл запропонував занести до зали ВР синьо-жовтий прапор, з яким українці стояли на барикадах біля російського Білого дому. Потім прапор підняли над куполом парламенту.
28 січня 1992 року Державний прапор України було офіційно затверджено як державний символ незалежності.
Перший військовий парад, що був присвячений Дню Незалежності України, провели 24 серпня 1994 року.
Польща стала першою державою у світі, яка визнала незалежність України.
Національну валюту України було введено в обіг 2 вересня 1996 року.
Прапор – один із трьох головних державних символів України.
Його історія тягнеться століттями:
із синьо-жовтим стягом українці проходили періоди труднощів,
здобували незалежність та раділи перемогам.

джерело - День прапора: цікаві факти про український стяг та його історія (pravda.com.ua) 

Під час повномасштабної війни його кольори набули додаткового значення. З прапором українці чинять спротив окупації, воїни щоденно складають присягу, а сині та жовті барви можна побачити на найважливіших міжнародних майданчиках.
23 серпня Україна відзначає День прапора. Разом із кандидаткою історичних наук та фахівчинею Українського інституту національної пам'яті Марією Тахтауловою "УП. Життя" розповідає про його минуле та сучасність.
Як синьо-жовтий прапор з'явився на теренах України?

Згадка про синьо-золотий стяг уперше з'являється в історичних документах XV століття часів Галицько-Волинського князівства. Саме під такими барвами у 1410 році лицарі Руського королівства йшли у Грюнвальдську битву з Тевтонським орденом. Герб Королівства тоді виглядав так – вишитий на блакитній тканині золотий лев, який спирається на скелю.

Цікаві факти про Лесю Українку. Невідомі та історичні
біографія Лесі Українки тут


Роки життя — Сб 25 Лютого 1871 р. (Новоград-Волинськ) – Пт 01 Серпня 1913 р. (Похована в Києві на Байковому кладовищі.)

Знак зодіаку — РИБИ

Справжнє ім’я Лесі Українки – Лариса Петрівна Косач-Квітка.


Народилася вона в заможній та інтелігентній, високосвідченій родині. Її матір всі знали як письменницю-націоналістку Олену Пчілку ( Ольга Петрівна Драгоманова-Косач). Батько — високоосвічений поміщик, який дуже любив літературу і живопис. Дядько – Михайло Драгоманов (відомий український діяч).

Садиба Косачів розташовувалась на окраїні села, де були найкращі землі. Родині належали 500 гектарів землі, з лісами, ріллею та чотирма гектарами саду. Аби тримати в порядку садибу, родина Лесі Українки мала найманих робітників. На території колишніх володінь розташовується Лесин кадуб – джерело й криниця. Колись на місці джерела росла прадавня верба, змальована в «Лісовій пісні». Кажуть, що на території колишньої садиби Косачів захований косачівський скарб.

15 липня 2024 року Україна відзначає  День Української Державності.
Це державне свято. Минулого року воно припадало на 28 липня.
Його запровадили з ініціативи президента як нагадування про витоки України
і приурочили до Дня хрещення Київської Русі - України.

Про свято та історія
Уперше відзначати День Української Державності на державному рівні запропонувала 5 лютого 2018 року ініціативна група у складі Героя України Левка Лук'яненка, Президентів України Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми та Віктора Ющенка, Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Першого віцепрем'єр-міністра Степана Кубіва, головного редактора газети Верховної Ради України «Голос України» Анатолія Горлова, академіків НАПрН України Руслана Стефанчука та Олександра Святоцького, професора Володимира Сергійчука, а також громадських діячів Богдана Моркляника та Юрія Баланюка. Обговорення відбувалися в Будинку уряду.

28 червня українці відзначають державне свято – День Конституції. Основний закон України ухвалили на п’ятій сесії Верховної Ради в 1996 році о 09:20 після тривалих дискусій 315 голосами “за”, а його підготовка тривала цілих 6 років. Конституцію України міжнародне співтовариство назвало однією з найдемократичніших у світі.
Конституція України є основним державним законом, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих і судових органів влади, виборчу систему, права та обов’язки держави, суспільства і громадян. Усі інші закони нашої країни спираються на Конституцію.